En çok arananlar

Tarot Falı Bak

Tarot Falı Nedir?

Tarot Falı kartlar aracılığı ile bakılan bir fal türüdür. Tarot kehanet ve yüksek spiritüel değeri bulunmaktadır. Ayrıca fal baktırmada önemli bir değere sahiptir.

Kartlara her türlü soruyu sorabilirsiniz. Unutmamanız gereken en önemli unsur ise kartlardan "evet" veya "hayır" şeklinde cevaplar alabileceğiniz sorular sormamaktır.

Tarotta Doğru Kart Seçtiğinizi Nasıl Bileceksiniz?

Unutmayın falda kural şudur: "Soru soran kişi daima yorumcunun oynunu oynar." Falcı ile fal baktıran arasında bilinçdışı bir bağ kurulur, bu nedenle soru soran kişi yani fal baktıran kişi ile yorumcu arasındaki bağ sayesinde doğru kartı seçmiş olursunuz. Bundan dolayı bu kartları başka bir tarotcuya kontrol ettirsenizde aynı sonucu alamayabilirsiniz.

Tarot falına baktırıken aradaki bağ ve enerji en önemli kuraldır. Sizin enerjiniz ve karşınızda fala bakacak kişinin enerjisinin birleşimiyle kartları seçtiğiniz için bir yandan faydaları olurken bir yandanda zararlıdır. Zarar kısmında ise falınıza bakacak olan kişinin negatif bir enerji ile karşınızda durursa bu negatif enerji size geçebilir.

Tarot Falı Baktırırken Dikkat Etmeniz Gereken Nedir?

Tarot falına bakacak kişinin güvenirliği ve enerjisi bizim için önemli olduğu için fal kulübü olarak falcılarımızı özenle seçtiğimizi belirtmeliyiz. Fal kulübünden tarot falı baktırırken enerjinizin yüksek olduğuna emin olun. Böylelikle tarot falınızdan daha sağlıklı bir sonuç alabilirsiniz.

Tarot Falı Geçmişine Bakacak Olursak

Tapınakçı şovalyelerin ellerinde bulunan kartlardan bu zaman kadar bakılan fal olarak bilen tarot falı, orta çağlardan çizilmiş kartlardır.

Tarot Falı Desteleri Nelerdir?

  • Visconti-Sforza destesi, 1400'lü yıllarda ortaya çıkmış tarot fal destesidir.
  • Mantegna destesi, mantegna adlı kişi tarafından çıkarılmış destedir.
  • Marsilya destesi, 15. yy ortaya çıkmış günümüzde hala popüler olan destedir.
  • Rider destesi, 1857-1942 yıllarında kullanılan destedir.
Popüler Aramalar