En çok arananlar

İskambil Falı

İSKAMBİL FALI

Günümüzde oyun oynamak için kullandığımız iskambil kartlarını eskiden geleceği görmek amacıyla kullanırlardı. Aslında bu oyunun kuruluş amacı geleceği görmektir. İskambil falının Tarot falından geldiği söylenir fakat tam olarak nasıl ortaya çıktığı bilinmemektedir. Ancak bu fal bir çok kültüre etki eder ve iskambil oyunları denildiğinde ilk akla gelen fal türlerindendir.

Fallar insanların hiçbir zaman kopamadığı ve yaşamlarında bulundurduğu geleceğe dair olan varsayımlardandır. İnsanların geleceğe olan merakından dolayı farklı falların bulunmasına yol açılmıştır. İskambil falı da bu fallardan bir tanesidir. İskambil kağıtlarıyla sadece oyun oynanmaz. Kupa, Maça, Sinek, Karo… Bu kartların hepsinin farklı anlamları vardır ve de insanlığa dair önemli bilgileri size aktarırlar.

İskambil falında gerçeklik payı yüksektir ve inanılan bir fal türüdür. Kartların bir çok anlamı vardır. Bu kartların anlamlarını bildiğiniz takdirde iskambil falı bakabilirsiniz. Ayrıca yaşadığınız olaylara çözüm bulmak için bir kart seçip kartın anlamına bakmanız yeterli olacaktır. İskambil falında fala bakan kişi kartları yorumlayacak olan kimsedir. Falına bakılacak kişiye ise süje denir. İskambil falının kuralı gereğince kağıtları süje kesmelidir. Desteyi karıştırırken niyetinize konsantre olmalısınız.

Kartlar hava, toprak, ateş ve su elementleriyle bağlantılıdır. Toplam 52 kart vardır ve her elementin de 13 kartı vardır. İskambil falının iki türü vardır:

Bunlardan birincisi otuz iki deste ile bakılır. İki ellilik deste içerisinden ikili, üçlü, dörtlü, beşli ve altılı ayrılır. Sonrasında otuz iki kağıt içerisinde her birinin alt yanını ve üstünü ayırt edebilecek şekilde işaretlenir. Bunun sebebi kağıtların açılış sırasında ters veya doğru gelişine göre anlamının değişmesidir.

İkinci fal türü ise elli iki adet kağıtla bakılır. Otuz ikilik deste ile bakılan fal türüne göre daha kolaydır. Süjenin esmer, sarışın veya kumral olmasına ve hatta göz rengine göre kart seçimi değişir. Kendine uygun kartı seçmelidir. Süje öncelikle 3 kart seçer. İlk seçtiğiniz kart geçmiş hayatınız, ikinci seçtiği kart şuan ki durumunuz, üçüncü seçtiğiniz kart ise geleceğiniz hakkında size bilgi verir. Kartların ön yüzünde bilgiler olduğu gibi arka yüzünde de bilgiler vardır.

Maça kartlarının elementi havadır ve kişiler arasındaki rekabeti, hayal kırıklığını ve sırları anlatır.

Karo kartlarının elementi topraktır ve iş durumlarını ve ekonomik durumları anlatır.

Sinek kartlarının elementi ateştir ve başarı, mutluluk ve kariyer durumlarını anlatır.

Kupa kartlarının elementi sudur ve hisleri, mutluluğu, aşkı ve dostluğu anlatır.

Popüler Aramalar