En çok arananlar

Astroloji Nedir?

ASTROLOJİ NEDİR?

Astroloji, bilimlerin en eskisi olarak bilinir. Mezopotamya’da başlayan gelişip günümüze kadar gelen gökyüzündeki cisimlerin konumları ile insanların üzerindeki etkisini anlatan bir bilim dalıdır. Araştırmalara göre farklı medeniyetlerin birbirlerinden ayrı olarak astroloji ile ilgilendikleri bilinir. Neredeyse bütün büyük medeniyetler astroloji ile ilgilendiklerine dair deliller bırakmışlardır. Yıldız haritaları veya farklı araçlarla geçmişte yaşanan olayları ya da gelecekte olacak olayları tahmin eden kişilere astrolog denir. Astroloji gökyüzündeki cisimlerinin konumlarını belirleyerek bilime dayalı veriler kullanır.

Astroloji insanın kendisini ve başka kişileri tanımasına yardımcı olur. Astroloji de evrendeki her şeyin birbiriyle alakalı olduğu bilinir. Karmaşık ve birbiriyle alakasız gibi gördüğümüz olayların bu güçlü simgelerle kesin bir astroloji bilgisiyle açıklanması olasıdır.

Astrolojinin esasında yorumlama bulunur. Günümüze göre düşünecek olursak, bunlara örnek olarak burçları verebiliriz. Astroloji, kaderi değiştirmez veya belirlemez. Yalnızca gezegenlerin yönüyle sizin iyi veya kötü zamanlarınızı belirler. Gök cisimlerinin açılarının iyi hareket etmesi ile sizin şanslı zamanınız olduğunu ve bu  imkanınızı kullanmanız gerektiğini belirtir. Bu dönemlerde gerekli gayreti gösterirseniz fırsatları değerlendirmiş olursunuz. Fakat hiçbir şey yapmazsanız bu şanslı dönemi kaçırmış olursunuz. Gök cisimlerinin açılarının zorlandığı hareketleri olduğu zaman ise zorluklar yaşayacağınızı belirtir. Astroloji hayatınızdaki ekonomik, duygusal, toplumsal ve başka alanları incelemenize yardımcı olur. Astroloji yoruma dayalı olduğu için kendini geliştirmiş olan astrologlar kendi yorumlarını da katmıştır. Astrologlar insan zihninin tutumunu ortaya çıkararak tanımlar ve bilimsel veriler ortaya koyar. Astrologlar sayısal bilgilerden de yararlanır ve bunu astrolojide kullanırlar.

Astroloji bir yandan da bize dünyanın manasını ve hayatımızdaki önemini gösterir. İnsanların doğum haritasının yorumlanarak, insan karakteri, keşfedilmemiş yetenekleri ve hayatı analiz edilebilir. Astroloji için en önemli gezegenlerden birisi Güneş’tir. Güneşin tüm burçlarda etkisi vardır. Merkeziniz size burcunuz sayesinde halkanın neresinde durduğunuzu söyler.

Burç olarak adlandırdığımız bu göksel semboller, insan ruhunun derinliklerini anlamak içindir. Bu burçları sıralamak gerekirse; Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık’tır. Her burcun kendine göre farklı özellikleri vardır. Doğduğunuz aya, mevsime göre değişiklik gösterir ve insanlığın gizemini taşır. Astrolojinin bir çok çeşidi vardır. Bunlardan bazıları; Batı Astrolojisi, Kızılderili Astrolojisi, Çin Astrolojisi ve Kelt Astrolojisidir.

Popüler Aramalar